Knygos "Išminčiaus baimė" recenzija:

 • – Būk atsargus kelionėje, – tarė jis susirūpinusiu veidu. – Ir prisimink: visi išminčiai bijo trijų dalykų – jūros per audrą, nakties be mėnulio ir romaus žmogaus pykčio.

  Patrick Rothfuss (Patrikas Rotfusas; g. 1973 m.) – amerikiečių autorius; jo pirmoji knyga “Vėjo vardas” tik išėjusi, sukėlė ažiotažą tarp maginės fantastikos skaitytojų; šiuo metu ji pelnytai atsiduria vienoje gretoje su “Žiedų valdovo” trilogija. Tačiau tai buvo tik pirmoji trilogijos dalis. „Išminčiaus baimė“ – ilgai lauktas „Vėjo vardo“ tęsinys, rašytas keturis metus, ir toks ilgas, jog jį tenka leisti dviem tomais. Jūsų rankose – pirmasis.
  Patogiai įsitaisykite: „Pakelakmenio“ smuklėje keistas ir paslaptingas smuklininkas toliau pasakoja nepaprastą istoriją apie garsųjį Kvoutą.
  Netroškęs nieko daugiau, tik žinių, kurios padėtų jam sužinoti apie paslaptinguosius tėvų žudikus čandrianus, įžūlus ir nesitvardantis Kvoutas buvo priverstas palikti Arkanumą - magijos universitetą. Pats kaltas. Klajonės žeme ir jūromis jį nuveda į maerio Alverono dvarą ir dar toliau – į keistą Fajė karalystę, kurioje jis sutinka paslaptingąją Felurianą, kuriai iki šiol neįstengė atsispirti joks vyras...
  Kvouto istorija – klajonių ir žinių paieškos istorija, pilna intrigų ir paslapčių, magijos ir muzikos. „Išminčiaus baimė“ pasakoja, kaip Kvoutas iš įžūlaus ir nepaprastai protingo berniūkščio virsta vyru. Ir ne tik. Jis tampa legenda: garsas apie jo žygdarbius sklinda greičiau už vėją, o Kvoutas pamažu ima suprasti, kokia sunki gyvųjų didvyrių dalia.

  Geriausia praėjusių metų maginės fantastikos knyga... Surijau ją per dieną – nuo ryto iki vakaro ir jau trokštu tęsinio. Tas Rothfussas velnioniškai geras.
  George R. R. Martin, ciklo „Ledo ir ugnies giesmė“ autorius

Knygos "Išminčiaus baimė" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: