Knygos "Katinas Naguotis keršija" recenzija:

  • Knyga yra skirta 5-8 metų vaikams, tačiau puikiausiai patiks ir jų tėveliams, ypač jeigu jie istoriją skaitys kartu ir drauge mėgins išsiaiškinti paslaptis, kurias spręsti tenka ne kam kitam, o pagrindiniam knygos herojui – katinui.

    Knygos autorė – Jennifer Gray yra buvusi advokatė. Turbūt tai paaiškina jos norą rašyti detektyvines istorijas ir narplioti painias bylas. Ji gyvena Londone, turi keturis vaikus ir katiną Henrį, kuris ir įkvėpė ją parašyti istorijas apie Atiką Gramatiką Katiną Naguotį. Be šios istorijos ji yra parašiusi ir daugiau knygų vaikams, o pirmoji knyga apie Katiną Naguotį - ,,Katinas Naguotis laužo taisykles” jai atnešė jaunųjų skaitytojų prizą – Red House apdovanojimas – vienintelis Anglijos apdovanojimas, kurį skiria ir už knygas balsuoja vien tik vaikai. Taigi, ši knyga – ne knygų ekspertų, o vaikų, jaunųjų Anglijos skaitytojų, jūsų bendraamžių pasiūlymas.

    Katiną Naguotį, kurio pilnas vardas Atikas Gramatikas katinas Naguotis, jau pažįsta tie, kurie skaitė knygą ,,Katinas Naguotis laužo taisykles”. Jis gyvena su Čederių šeima. Kelė ir Maiklas yra Čederių vaikai, katino draugai, kurie juo rūpinasi. Ijenas Čederis yra policijos inspektorius, svajojantis apie darbą Londone, Skotland Jarde. Padedamas Katino Atiko, jis išaiškino vieną didžiausių nusikaltimų ir sugavo visą pavojingą Toflių rūmų gaują. Taigi, po šios istorijos Katinas Naguotis yra tapęs policijos žvaigžde ir detektyvinių istorijų narpliotoju. Ši istorija ir padeda katino šeimininkui Ijenui Čederiui tapti Skotland Jardo policininku, kai iš kalėjimo pabėga, tiksliau – ne pabėga, o yra išvaduojama – ta pati Toflių rūmų gauja. Čia ir prasideda šios knygos istorija, mat gaują išvadavo niekdarė Kloba, padedama savo katino Imbierinio Sausainio, kuris jau nuo seniausių laikų yra ne tik pikčiausas pasaulio katinas, bet ir didžiausias Katino Naguočio priešas. Dabar ši bjauri kompanija – Toflių gauja, niekdarė Kloba ir Katinas Sausainis planuoja kažką labai blogo ir delsti nėra kada, reikia skubėti užkirsti tam kelią.

    Skaitydami knygą ne tik narpliosite detektyvinę istoriją, bet turėsite progą susipažinti su Londonu, kartu su Atiku pabuvoti išskirtinėse Londono miesto vietose. Sužinosite naujų žodžių ir pavadinimų. Be abejo, išgirsite ir apie Karališkąją šeimą – juk knygoje, kurios veiksmas vyksta Londone ar bent jau Anglijoje, neužsiminti apie Karalienę būtų net ir nepatogu. Knyga taip pat ir apie draugystę bei tikrąsias šeimos vertybes – jeigu kas nors iš šeimos narių yra pavojuje, už išsigelbėjimą atsakingas ne jis vienas, o visa šeima.

Knygos "Katinas Naguotis keršija" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: