Knygos "Didžiosios tvoros paslaptis" recenzija:

 • Ką skaitysime šių gražių saulėtų dienų vakarais?
  Gal apie pavasarį?

  Apie pavasarį, bet ne tik. Ar įsivaizduojate gyvenimą vienu metų laiku? Ar norėtumėte, kad jūsų kieme būtų visada vasara? Arba žiema? O gal pavasaris? Tokiame Girios Slėnio miestelyje, didžiulės tvoros apsuptos Vasaros gatvės gale gyvena devynmetis Martynas. Jo gatvėje „gyventojai visus metus džiaugėsi saule, jų soduose sirpo gardžiausios uogos, medžiai niekuomet nenumesdavo žaliuojančių lapų, o ežero vanduo niekada neužšaldavo“. Ar norėtumėte gyventi tokioje gatvėje? Čia niekada nebūtų sniego arba rausvai geltonų rudens lapų. Upės neužšaltų ir visada šviestų saulė. Martynui turbūt niekada nebūtų kilę minčių, kad būna ir kitokios dienos, tačiau klausimų apie tai, kas vyksta už tvoros, žinoma, kyla. Ir vieną dieną sukyla didžiulis vėjas, atvėręs ne tik plyšį tvoroje, bet ir naujų patyrimų nuojautą. Nes ką gi reikia veikti, jeigu tvoroje atsiranda plyšys? Žinoma, pasidomėti, o kas gi už tos tvoros.
  O už tvoros – viskas balta, medžiai – be lapų. Keistos sidabro žvaigždelės krinta ant Martyno veido ir virsta vandens lašeliais, tik ant jo nutūpusios. Kokie stebuklai atvykėliui iš Vasaros gatvės! Lengva mums pasakyti – žiema. Bet juk Martynas jos dar niekada nematė. Už tvoros, Žiemos gatvėje, Martynas susipažįsta su Marija. Du vaikai iš skirtingų gatvių apsilanko vienas pas kitą svečiuose ir jiems kyla daugiau klausimų apie tai, kas slepiasi už kitų tvorų ir iš kur tas paslaptingas pageltęs lapas, kurį Marija rado Žiemos gatvės gale.
  Ar vaikai ras atsakymus į savo klausimus? Ar atras Rudens ir Pavasario gatves? Sužinosite, jeigu skaitysite.

  Ir žinote, verta perskaityti – labai graži istorija. Apie tai, kad gyvenime visada atsiranda dalykų, kurie, regis, tokie paprasti, bet kuriais džiaugtis galima taip pat, kaip ir begaliniai ypatingais dalykais. Nes paprasti dalykai ir yra labiausiai ypatingi.

  Atskiras žodis apie knygos iliustracijas, kurias žiūrėdamas kartais jautiesi it filme. Ramios, paprastos, bet tuo pačiu ir išskirtinės. Jos leidžia pajusti visus keturis mūsų turimus metų laikus ir pasidžiaugti, kad gyvename tokioje klimato juostoje, kurioje visą grožį galime matyti kasmet. Nesipykime dėl metų laikų – jie visi turi kažką, kas nudžiugins kiekvieną.

Knygos "Didžiosios tvoros paslaptis" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: