Knygos "Kur gyvena pabaisos" recenzija:

  • Tik ką lietuvių kalba pasirodė viena žymiausių ir populiariausių paveikslėlių knygų pasaulyje – Maurice‘o Sendako „Kur gyvena pabaisos“ (angl. „Where The Wild Things Are“, 1963). Ji patenka į įvairiausius TOP‘us, ne kartą išrinkta paveikslėlių knyga Nr. 1 įvairiose apklausose, parduota daugiau nei 20 mln. knygos kopijų visame pasaulyje.

    Maurice‘as Sendakas – amerikiečių rašytojas ir iliustruotojas, kurį tarptautiniu mastu išgarsino paveikslėlių knyga „Kur gyvena pabaisos“.

    Knygoje pasakojama apie berniuką Maksą, kuris už siautėjimą po namus mamos pasiunčiamas į lovą be vakarienės. Maksui nuėjus į savo kambarį, įvyksta mistinė transformacija – jis atsiduria džiunglėse, kur sutinka baisius laukinius padarus – pabaisas. Jis džiaugiasi sugebėjęs pasprukti nuo griežtų namų taisyklių, o ir pabaisos jo visai negąsdina, net tampa jų karaliumi. Tačiau valdyti, pasirodo, ne taip paprasta, o dar namų ilgesys...

    Už knygą „Kur gyvena pabaisos“ 1964 m. autorius buvo apdovanotas Randolfo Kaldekoto medaliu, 1970 m. – Hanso Christiano Anderseno premija už iliustracijas. 1983 m. Loros Ingols Vailder apdovanojimą M. Sendakui skyrė Amerikos bibliotekų asociacija už įnašą į Amerikos menus, o 2003 m. jis pelnė tarptautinę Švedijos vyriausybės skiriamą Astridos Lindgren premiją už vaikų literatūrą.

    Knyga yra išversta į daugybę kalbų, net ir į lotynų, o į lietuvių kalbą išvertė Violeta Palčinskaitė. Knygą išleido VšĮ „Laikas skaityti“. Dėl knygos įsigijimo kreipkitės el. paštu ruta@laikasskaityti.lt.

Knygos "Kur gyvena pabaisos" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: