Knygos "Ulfas ir stebuklinga barzda" recenzija:

 • Ulfopotamija yra miestas, iš visų pusių apsuptas vaismedžių giraičių. Ten gyvena ir pagrindinis knygos herojus berniukas Ulfas. Tiesą sakant, kone visų berniukų vardai čia panašūs – Ulftautas, Ulfvydas ar Ulfonsas. Tai rodo ne tik priklausomybę miestui, bet ir tai, jog didžiuojamasi savuoju miestu ir jog miesto istorija yra ypatinga.

  Taigi, Ulfas, užaugęs su miesto istorijomis apie Paslaptingąjį Atvykėlį, vieną dieną tampa vaiku, su kuriuo nebeįmanoma susikalbėti – jis atsisako eiti į mokyklą ir ima vadinti save naujuoju miesto Proto Bokštu. Vargas tėvams, nes namie dabar amžini atsikalbinėjimai ir betvarkė. Kaip manote, ar trūko tėvams kantrybė? Nespėjo, nes „Ulfą kaip sniego lavina užgriuvo aibė nuotykių ir nesusipratimų. Geriau pagalvojus, apie juos ir yra ši knyga.“ Nuotykiai ir nesusipratimai prasideda nuo tėčio stebuklingo skustuvo, kuriuo Ulfas labai neapdairiai sugalvoja pasinaudoti, nepatikėjęs tėčiu, jog skustuvas yra stebuklingas ir „mažiems neklaužadoms žaidžiant su juo užauga ilgų ilgiausios barzdos.“ Taigi, kitas rytas Ulfui išaušta ne pats smagiausias – veidrodyje į žvelgia Ulfas, bet ne tas pats. Veidrodyje Ulfo skruostai apžėlę šiurkščia barzda.

  Taigi, tokia yra istorijos pradžia ir Ulfas, norėdamas grįžti prie savo tikrojo pavidalo, turės įveikti daug girių ir pievų ir laukų, susirasti draugų ir patirti visokiausių nuotykių, o galiausiai, išsiaiškinti, ar jis tikrai toks jau visa ko žinovas.

  Pagyrimai knygos autoriui, kuriam ši knyga pirmoji, už smagius vardus ir apylinkų pavadinimus, lengvą rašymo stilių ir įtraukiančius nuotykius. Taip pat ir dailininkei už taiklias iliustracijas, kurios kartais (tyčia ar netyčia) primena Franco Jozefo Tripo iliustracijas puikioms Otfrydo Proislerio knygoms apie Plėšiką Hocenplocą.

  „Pusryčius geriausia valgyti, kai išalksti, mokyklų, kaip sakiau, čia nėra, o darbas ne vilkas – į mišką nepabėgs, – paprastai atsakė barsukas. – Štai taip mes ir gyvename Garvežiukų pievoje.“

  O mes gyvename čia, Lietuvoje, į mokyklas einame, o vakarais skaitome knygas. Tad smagaus skaitymo!

Knygos "Ulfas ir stebuklinga barzda" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: