Knygos "Mano tėtis - skrajūnas" recenzija:

  • Davidas Almondas šiuolaikinėje vaikų literatūroje yra bene geriausiai sunkesnėmis temomis kalbantis rašytojas. Jo kūryboje svarbus skirtingų pusių susidūrimas, augimo ir prisitaitymo ar buvimo savimi temos. Davidas Almondas rašo apie nelaimių paliestus vaikus, tuo pat metu nepailstamai suteikdamas jiems vilties. Rašytojas yra penkerius metus dirbęs pradinių klasių mokytoju, o vėliau mokęs vaikus, turinčius mokymosi sunkumų, tad puikiai išmano 7-10 metų vaikų psichologiją.

    „Mano tėtis – skrajūnas“ yra skirta pradinių klasių vaikams. Knyga pasakoja apie tai, kaip tetulės Doros pamokyta Elzė prižiūri savo tėtį, turintį keistą polinkį elgtis kaip paukščiui. Ilgainiui mergaitė stoja tėčio pusėn, ir jie abu ruošiasi didžiosioms „Žmogaus paukščio“ varžyboms. Ši knyga, turinti magiškojo realizmo bruožų ir šiek tiek komiksiškumo (knygą iliustravo dailininkė Polly Dunbar), iš tiesų kalba vaikams, kaip šeimos nariai išmoksta suprasti vienas kitą, vertinti buvimą kartu. „Mano tėtis – skrajūnas“ galima laikyti ir moderniu Dedalo ir Ikaro istorijos variantu šiuolaikiniams vaikams, nes joje skatinama būti savimi ir siekti svajonių nepaisant galimų nesėkmių. Rimti dalykai vaikams pateikiami lengvai, šviesiai, rods, tik kampučiuose, kai tuo tarpu svarbiausias yra veiksmas, kuris sukasi aplink didžiąsias „Žmogaus paukščio“ varžybas.

    Kalbėti rimtesnėmis temomis su vaikais reikia, o pradinės klasės, kuriose sparčiai formuojasi vaiko pasaulėjauta, yra tam parankus amžius. Knyga „Mano tėtis – skrajūnas“ moko vaikus amžinųjų vertybių – tikėjimo, vilties ir meilės, – ir primena, kad magija yra ne fantastiniuose filmuose, o visai čia pat. D. Almondo 112 puslapių iliustruotą kūrinį pradinių klasių mokiniai pajėgūs įveikti patys, o dėl gražios aprašančios kalbos ir šmaikščių dialogų, kurie nesunkiai įtraukia vaikus ir moko jų svarbių bendražmogiškųjų pamokų, knyga tinkama ir skaityti balsu klasėse.

Knygos "Mano tėtis - skrajūnas" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: