Knygos "Kaip kalėdų berniukas tėčio ieškojo" recenzija:

 • Ar niekada nepagalvojote, kad ir Kalėdų Senelis kadaise turėjo būti mažas berniukas? Kur ir kaip jis augo, ką patyrė, apie ką svajojo? Britų rašytojas Mattas Haigas (Matt Haig) Kalėdų Senelio biografiją aprašė knygoje „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo”.

  Mažasis Nikolas gimė per Kalėdas Suomijos viduryje, mažoje trobelėje iš rąstų. Jo tėtis buvo medkirtys, o mamą Nikolas vos galėjo prisiminti. Šešerių sulaukęs berniukas buvo gavęs tik dvi dovanas: roges, ant kurių išraižytos žodis „Kalėdos” ir mamos prisiminimą - iš ropes išskaptuotą lėlę. Kiek vėliau Nikolas prisimins „dieną, kai gavo roges. Ir akimirką, kai po kelerių metų sulaukė lėlės ropės. Keista, abu kartus jausmas buvo vienodai geras”. Ar jums taip nebūna?

  Žinoma, medkirtys svajojo nupirkti savo sūnui daug puikių žaislų iš miestelio parduotuvės, į kurią jiedu kol kas užsukdavo kaip į muziejų. Taip Džoelis susigundo pelninga sutartimi: pristatyti karaliui įrodymą, kad kažkur Šiaurėje tikrai gyvena elfai. Negalėdamas tverti gyvenimo su pikčiurna teta, berniukas leidžiasi per ieškoti tėčio. Jį lydi vienintelis draugas, kišenaitėje tūnantis peliukas Mika, svajojantis apie sūrio kvapą.

  Miške jį labiausiai išgąsdina didžiulis elnias, kurį, įveikęs baimę, Nikolas išgelbsti nuo pražūtingos strėlės. Elnias Žaibas, padės berniukui nesušalti ir panešės į aukščiausią kalną. Be to, elnias turi ir labai juokingų įpročių, ne kartą pralinksminusių keliauninką.

  Nikolas, vaikystėje tėvų meiliai vadintas Kalėda, patiria labai pavojingų nuotykių, sutinka įvairių būtybių, gerų ir kerštingų. Taip, jis įsitikina ir elfų buvimu. Elfai papasakoja jam kai ką svarbaus apie žmones. Išgirsta istorija padeda vienuolikmečiui Nikolui suprasti, koks jo tikrasis pašaukimas. O kaip surasti tėtį Džoelį?..

  Kritikai sutaria, kad knygai „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo” lemta tapti klasika, vadinasi, būti skaitomai daug daug metų. Taip pat pripažįstama, kad jos autoriu Mattas Haigas (g.1974) turi ypatingą gebėjimą rašyti istorijas, vienodai įdomias vaikams ir suaugusiesiems.

Knygos "Kaip kalėdų berniukas tėčio ieškojo" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: