Knygos "Tomo Sojerio nuotykiai" recenzija:

 • „Kiekvieno teisingai sutverto berniuko gyvenime ateina toks laikas, kai jį užvaldo nenumaldomas troškimas kur nors nukeliauti ir atkasti paslėptą lobį.“

  Šis klasikinis JAV rašytojo Marko Tveno (tikrasis vardas Samuelis Langhornas Klemensas) kūrinys – apie draugystę, nuotykius, žmogaus prigimtį, apie dalykus, kurie rūpi vaikystėje, apie svarbius gyvenimo pasirinkimus – puikus skaitinys vaikams visais laikais. Pats Samuelio gyvenimas buvo nepaprastas, kelionės ir nuotykiai lydėjo visą gyvenimą, o rašyti jis pradėjo dar paauglystėje.
  Marką Tveną „Tomo Sojerio nuotykiai“ ir „Haklberio Fino nuotykiai“ išgarsino visame pasaulyje, šias knygas skaitė jau kelios vaikų kartos įvairiomis kalbomis ir įdomiausia, kad šių dviejų berniukų nuotykiai nepabosta! Net ir vyresniame amžiuje perskaitytos, istorijos sugrąžina į vaikystę, primena visas kada nors iškrėstas išdaigas, senus draugus ir įvairiausias priesaikas. Tokias, kaip, pavyzdžiui, šioji: „Hakas Finas ir Tomas Sojeris prisiekia, kad niekam neišplepės šito ir tegu Prasmenga skradžiai jeigu kam nors pasakys ir tegu Supūna“.
  Jeigu dar neteko skaityti „Tomo Sojerio nuotykių“, truputį jums pavydime to skaitymo džiaugsmo, kurį, garantuojame, patirsite jau pirmuosiuose puslapiuose. Nors knyga parašyta XIX amžiuje, nustebsite, kad vaikai visais laikas buvo tik vaikai, kuriems reikia draugystės, paslapčių, įvairių susitarimų ir, žinoma, nuotykių. Tačiau šį knyga nėra vien apie atostogų džiaugsmus ir nerūpestingą braidžiojimą Misisipės upėje Sant Petersburgo miestelyje. Ji pakvies jus būti tragiško įvykio liudininkais ir kartu su knygos herojais priimti svarbų sprendimą – kaip elgtis tokioje neįprastoje kasdienai situacijoje, kokią pusę pasirinkti – atskleisti visiems žinomą tiesą ar nešiotis ją kaip didžiausią paslaptį su savimi visą gyvenimą.
  „Paslaptis ir įdomybė yra ta, kad tiesiogines didaktines tezes jo apysakose pakeičia savitas siužeto mechanizmas – moralinio pasirinkimo situacija, tam tikra dilema. <…> Visais atvejais nugali sąžinė, žmogiškumas, dora prigimtis. Argi toks didelės siužetinės įtampos išlydis nepaveikia giliau už bet kokią teisingą, bet nuogą didaktiką? – žurnale „Rubinaitis“ rašo Kęstutis Urba.
  Šis knygos leidimas ypatingas ir Roberto Ingpeno iliustracijomis. Jo vardą pamatęs ant knygos viršelio žinai, kad viduje gali tikėtis ne tik puikios istorijos, bet ir ją papildančių iliustracijų. Smagaus skaitymo!

Knygos "Tomo Sojerio nuotykiai" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: