Knygos "Spintos istorijos" recenzija:

  • Nauja Danguolės Kandrotienės knyga vaikams nukelianti į paslaptingą senos spintos gyventojų pasaulį. Vieną lietingą dieną Emilija pagaliau užsiropščia į palėpę. Jai prieš akis atsiveria levandomis kvepiantis pasaulis, nušviestas dviejų nedidukų langelių. Medinės spintos gyventojai su ja pasidalija savo istorijomis, paslaptimis ar net meilės atodūsiais. O vieną dieną pasaulis ima ir apsiverčia aukštyn kojomis...

   Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) apdovanojo Prano Mašioto premija D. Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“ kaip geriausią 2013 metų vaikų bei paauglių knygą. Ši premija skirta skatinti lietuvių grožinės vaikų literatūros kūrybą, padėti pedagogams, tėvams orientuotis leidybos procese, atkreipti dėmesį į didžiąsias vaikų literatūros vertybes. Premijuojamoji knyga – tai naujas, meniškai ir pedagogiškai vertingas, praturtinantis lietuvių vaikų literatūros procesą, leidinys.

   Ši knyga buvo įvertinta ir vaikų - ji tapo 2014 Metų knyga vaikų knygų kategorijoje.

  • Skaitytojas Airidas: ,,Jau pats knygos viršelis atrodo viliojančiai: pasuksi raktelį spynoje ir atsivers paslaptingos durelės.” Airidui labai patiko, kad istorijas pasakoja jau seni daiktai, tad jų istorijos, pasak jo, tikrai istoriškos. Norėtų jis, kad ir namuose būtų tokia spinta, kurioje daiktai pasakotų istorijas apie močiutes, senelius, mamą ir tėtį vaikystėje.

   Jam taip pat patiko veikėjai: žiurkė Filadelfija, ir šikšnosparnis Aleksas. Labai pasirodė juokinga, kad žiurkė sugraužusi anglų kalbos vadovėlį, manė išmokusi angliškai.
   Airidas dalijasi tokia knygos citata: ,,Pasaulis iš tiesų priklauso nuo to, kaip į jį žiūri. Jei linksmai - ir pasaulis būna linksmesnis. O jei žiūri pro ašaras - ir jis būna ašarotas."
   Tad jo linkėjimas – visiems žiūrėti į pasaulį tik linksmai.

Knygos "Spintos istorijos" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: