Knygos "Tomo Sojerio nuotykiai" atsiliepimai:

 • Knyga "Tomo Sojerio nuotykiai" yra apie berniuką Tomą ir jo išdaigas bei kelias malones. Berniuko išdaigos būdavo visokios ir suvalgyta uogienė, ir maudymasis vietoj mokyklos, ir tvora nubaltinta jo draugų, nors turėjo nubaltinti jis pats, ir kvailiojimas su vabalu bažnyčioje. Buvo ir daugiau išdaigų. Taip pat knygoje rašoma ir apie jo meilę- Bekę. Mergaitė yra naujokė, įsimylėjusi Tomą. Jie kartu ištveria ir sunkumus- susipyksta dėl berniuko pirmosios meilės- Emės Lorens. Apimtas meilės kančios, aprėktas savo tetos Polės berniukas nutaria išvykti į negyvenamą salą ir tapti piratu, taip pat prie jo prisijungia ir dar du nelaimingi draugai. Naktį jie išsiruošia į kelionę ir atsiduria Džeisono saloje. Ten berniukai dūksta, žaidžia, rūko, bet jau kitą vakarą vaikus apima namų ilgesys. Dar ištinka nelaimė- juos užklumpa audra. Berniukams atsibosta saloje ir jie nusprendžia grįžti namo per savo laidotuves. Po kelių dienų Tomas iškeliauja į iškylą, ten kartu su Beke pasiklysta oloje, o yra atrandami tik po triejų dienų. Vaikiščias Tomas ir jo draugas Hekas tapo žmogžudystės liudininkais, Tomas liudijo teisme, abu išgelbėjo neteisingai apkaltintą žmogų nuo mirties bausmės, rado skrynią pilną aukso, Hekas buvo išgirtas, kad išgelbėjo našlei gyvybę, o Tomas, kad išvedė teisėjo dukrą- Bekę iš olos, kad apsaugojo ją nuo mokytojo rykštės. Patariu visiems perskaityti, tai nuostabi, nuotykių kupina knyga.

  Samanta | Paskelbtas 2017-06-18

 • Labai idomi knyga.

  lauryna | Paskelbtas 2016-07-12

 • 1988 " Vyturys" Nuotykių196psl. Veiksmo vieta -lauke. Veiksmo laikas-praeitis. Pagrindiniai veikėjai: Tomas Sojeris, teta Polė, Meri, Sidas, Hekas Finas. Aprašymas Tomui Sojeriui atsitiko visokiausų nuotykių. Vieną kartą su draugais jis nusprendė tapti piratais. Po kiek laiko žmonės pasigedo jų. O Tomas su draugais buvo susitaręs ateiti į jų pačių laidotuves. Taip ir padarė. O visi žmonės apsidžiaugė, kad jie liko gyvi. Pagrindinė knygos mintis: būti drasiam.

  marija | Paskelbtas 2015-04-20

 • Apie rasytoja.Garsus amerikiečių autorius ir humoristas Markas Tvenas (1835–1910), kurio tikrasis vardas Samiuelis Klemensas, užaugo Misūrio valstijoje. Kurį laiką buvo spaustuvininko mokiniu, vėliau padėjo rengti straipsnius brolio laikraščiui, kol galų gale pasirinko žurnalisto kelią, ir jam puikiai sekėsi! Skaitytojams patiko Marko humoro jausmas , jo kelionių aprašymai buvo nepaprastai įdomūs. Markas Tvenas sulaukė didžiulės sėkmės kaip rašytojas, oratorius ir humoristas. Didžiausią šlovę autoriui atnešė jo romanas „Tomo Sojerio nuotykiai“ ir šios knygos tęsinys „Heklberio Fino nuotykiai“. Apie knyga Tai pasakojimas apie Tomą Sojerį, 12 metų berniuką, gyvenantį pas tetą Poli. Tomas – neramus, nuotykius mėgstantis vaikas, draugaujantis su Heklberiu Finu, nemėgstantis mokslų, tačiau apsukresnis už daugelį miestelio gyventojų. Man idomiausia buvo kai vieną dieną teta liepė Tomui Sojerui nudažyti tvorą, tačiau jis labai nenorėjo. O kas norėtų dirbti saulėtą dieną, kai visi bendraamžiai žaidžia? Vaikas neišsisukinėjo ir neatidėliojo, kaip daugelis iš mūsų mėgsta, jis ėmėsi darbo tuoj pat, dar daugiau berniukas nemėgstamą darbą pavertė žaidimu. Neužilgo pro šalį ėjo vaikas ir norėjo pasityčioti iš Sojerio, kad jis dirba, kai kiti žaidžia. Tačiau Tomas su dideliu užsidegimu pradėjo pasakoti koks jis yra išskirtinis ir kaip jam pasisekė, kad gali dažyti tvorą. Pro šalį ėjas vaikas išgirdęs Sojerio pasakojimą irgi užsimanė dažyti tvorą, tačiau Tomas „nenorėjo“ taip lengvai atiduoti tokio malonaus reikalo ir už galimybę dažyti tvorą vaikas jam davė obuolį. Neužilgo pro šalį ėjo kitas vaikas, kuris irgi susidomėjo tvoros dažymu. Greitai tvora buvo nudažyta, o Tomas už jos nudažymą prisirinko daug įvairių daiktų.

  kamile | Paskelbtas 2014-12-06

 • Ši knyga yra labai labai įdomi.

  Akvilė | Paskelbtas 2014-09-27

 • Ši knyga yra apie padaužą berniuką Tomą ir jo nuotykius.

  Viktorija | Paskelbtas 2014-08-07

 • Visai nieko knyga, bet nepati geriausia.

  adomas | Paskelbtas 2014-08-01

 • Jaunojo Tomo Sojerio išdaigo jau visiems atsibodo ,kad ir kiek ji baustum jo nepakeisi

  Muppets | Paskelbtas 2014-05-28


"Augu skaitydamas" draugai: