Knygos "Jei ne Vinis Diksis" recenzija:

 • Vieną vasaros dieną dešimtmetė Indija Opala Buloni, užuot parnešusi iš parduotuvės makaronų su sūriu, grįžta su šunimi. Vinis Diksis – nepaprastas šuo. Labai didelis. Labai nešvarus. O svarbiausia – išniręs iš už kampo, čiuožtelėjęs prieš mergaitę, jis nusišypsojo. Opala niekada gyvenime nebuvo mačiusi besišypsančio šuns. Bet jis tikrai šypsojosi.

  Jei ne Vinis Diksis... Jei ne Vinis Diksis, Opala šiame jai nepažįstamame mieste tikrai nebūtų įgijusi tiek draugų, išgirdusi tokių keistų ir netikėtų istorijų apie čia gyvenančius žmones. Be to, jei ne Vinis Diksis, Opala tikriausiai nebūtų išdrįsusi savo nekalbaus tėčio paklausti, kaip ir kodėl juos paliko mama. Vinis Diksis jai tiesiog padėjo pažinti pasaulį...

  „Tai knyga, siekianti pačią širdį. Tikra šventė skaitytojams nuo 9 iki 99-erių.“

  „Pasakojimas, kurį rašo pats gyvenimas, arba apie kokį mes svajojame.“

  „Nuostabus romanas, parašytas vaiko žvilgsniu, kupinas sąmojo ir gilios prasmės.“

  Amerikiečių rašytoja Keitė Dikamilou (Kate DiCamillo) visą gyvenimą rašo vaikams. Mažieji skaitytojai nepaprastai mėgsta jos knygas. Pasakojimas apie dešimtmetės Opalos ir keisto, bet labai mielo šuns Vinio Diksio draugystę 2000 metais laimėjo auksinį „Tėvų pasirinkimo“ medalį, o dar po metų buvo apdovanotas „Newbery Honor Book“ medaliu, kuris skiriamas už ypatingą indėlį į amerikiečių vaikų literatūrą. 2005 m. pagal šią knygą buvo sukurtas ir filmas, užkariavęs ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis.

Knygos "Jei ne Vinis Diksis" atsiliepimai:


"Augu skaitydamas" draugai: