Kaip pasirinkti tinkamą dezodorantą savo odai?

Pirmasis šiuolaikinis dezodorantas užpatentuotas 1888 m., Filadelfijoje. Tai buvo cinko chlorido ir vaško mišinys. Jis buvo kremo pavidalo ir tepamas pirštais. Jo pavadinimas buvo „Mum“. 1952 m. pradėtas gaminti tos pačios sudėties rutulinis dezodorantas „Ban roll-on“. 1960m. Gillette pradėjo gaminti pirmąjį aerozolinį antiperspirantą „Right guard“. Šiuolaikiniai dezodorantai į Lietuvą atkeliavo XX a. septintajame dešimtmetyje.

Kol nebuvo dezodorantų  Senovės egiptiečiai pažastis trynė citrinos ir cinamono mišiniu, Kinijoje prieš 5500 metų naudota aliuminio turintys mineralai, Senovės Romoje vyrai į pažastis dėdavo maišelius su maloniai kvepiančiomis žolėmis, persai IX a. pažastis tepė kvapiųjų aliejų ir druskų mišiniu, mūsų promočiutės pažastis trynė actu arba geriamosios sodos ir krakmolo mišiniu. Šiuo metu prekyboje siūlomas didelis dezodorantų pasirinkimas. Vis populiarėja ir natūralūs dezodorantai.

Kaip pasirinkti tinkamiausią dezodorantą savo odai?

  • Jau žinoma, kad prakaitas yra bekvapis, nemalonų kvapą jam teikia besidauginančios bakterijos. Žmogus prakaituoja todėl, kad organizmui būtų užtikrinta vadinama normali kūno temperatūra, kuri daugelio žmonių yra 36,6 laipsnio.
  • Įprastų dezodorantų sudėtyje galima rasti aliuminio junginių, parabenų, triklozano. Šie cheminiai elementai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.
  • Natūralūs dezodorantai gaminami iš sodos, kokosų aliejaus ir eterinių aliejų. Jie neužkemša prakaito liaukų, neskleidžia stipraus kvapo.
  • Natūralūs dezodorantai nesukelia alerginių odos reakcijų ir nemalonaus pojūčio.
  • Tiems, kurie abejoja natūralių dezodorantų veiksmingumu, galima pasakyti, jog natūralių dezodorantų sudėtyje yra medžiagų, kurios sugeria prakaitą ir kontroliuoja kvapą.
  • Natūralūs dezodorantai gali būti rutuliniai, purškiami ar tepami. Todėl  kiekvienas galime išsirinkti tokį, kurį naudoti būtų patogiausia.
  • Į natūralių dezodorantų sudėtį įeina įvairių eterinių aliejų ar augalų ekstraktų, todėl jie skleidžia malonius kvapus, o mums belieka išsirinkti maloniausią.

Pasirinkimų esama įvairiose gyvenimo srityse. Tačiau galutinį sprendimą turime priimti patys, vadovaudamiesi savo norais, poreikiais bei kasdieniais įpročiais. Pasirinkę tinkamiausias kosmetikos ir higienos priemones galėsime pasitikėti savimi ir jaustis patrauklesniais. Savimi pasitikintys žmonės gali būti sėkmingesni ir jaustis laimingais.