Kas yra apsauginis medžio vaškas ir kokia jo nauda?

Mediniams paviršiams lauke ir viduje saugoti naudojamos labai įvairios ir skirtingos priemonės. Jeigu kalbėtume apie interjero elementų apsaugą, galima paminėti vaškus. Tačiau nebūtinai visi žmonės žino šių priemonių savybes ir privalumus. Šiame straipsnyje juos aptarsime.

Plačiau apie apsauginį medienos vašką

Kai kalbame apie dekoratyvinį vašką, tai jis daugiausiai skirtas interjere naudojamai medienai – stalviršiams, grindims, baldams ir panašiems paviršiams. Jūs galite rinktis tiek tonuotus, tiek permatomus, skaidrius vaškus, kurie apsaugos medieną bei suteiks jai skaidrų, prabangos estetikai pridedantį apsauginį sluoksnį.

Geriausia tai, kad vaškas medienai turi labai daug privalumų ir, pvz., permatomas OSMO vaškas suderina kokybiškos alyvos bei populiarių natūralių vaškavimo priemonių pliusus. Jis gerai saugo nuo dėmių, kurias galėtų sukelti dažnai patalpose naudojami skysčiai – vanduo, vynas, vaisvandeniai ir ne tik. Be to, iš lauko atneštas purvas ar net nelaimingi atsitikimai, kaip kad iškritę daiktai, nėra tokie baisūs mat ant grindų ar stalviršių neturėtų matytis įbrėžimai bei įsigerti purvas.

Vaškas įsiskverbia kiek giliau į medžio pluoštą bei išryškina natūralų jo raštą. Paprastai užtepama priemonė apsaugos jūsų laiptus, grindis, sienas ar baldus. Kai kurias priemones, kaip dekoratyvinį OSMO vašką, padengti galima ir vienu sluoksniu.