Kokį dūmų detektorių namams pasirinkti?

Dūmų detektorius yra įranga, skirta aptikti gaisrą pastato viduje. Dūmai susidaro dėl neefektyvaus degimo produktų, kurių metu susidaro ore pakibusios dalelės. Taigi šie prietaisai gali užfiksuoti šias daleles ir kitas dujas bei įjungti garsinius įspėjimus. Kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią dūmų detektorių, turite atsižvelgti į tam tikrus esminius aspektus.

Kodėl būtini dūmų detektoriai kiekvienuose namuose?

Dūmų detektoriaus įrengimas ir priežiūra yra pagrindiniai veiksniai lemiantys jų efektyvumą. Abiem atvejais tinkamai juos atlikus galima išgelbėti gyvybę kilus gaisrui. Laimei, šie įrenginiai yra ekonomiški ir lengvai montuojami.

Moderniausi įrenginiai turi ryšio funkcijas. Tai reiškia, kad įranga gali bendrauti viena su kita, užtikrindama didesnę apsaugą jūsų namuose.

Šie prietaisai yra svarbūs, ypač naktį, kai visi miega. Jei jūsų namuose kiltų gaisras, šis įrenginys jus įspės. Dėl specialiai sukurtų žadintuvų visam namui jų funkcija itin svarbi siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų.

Ką reikia žinoti apie dūmų detektorius?

Dūmų detektorius yra paprastas, lengvai montuojamas, labai ekonomiškas ir, kas geriausia, sukurtas taip, kad išgelbėtų gyvybes. Dauguma nelaimingų atsitikimų namuose yra susiję su gaisru. Išsirinkti tinkamiausią savo namams gali būti sudėtinga, nes rinkoje yra daug modelių. Kad būtų lengviau, atsakėme į kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus.

Pagal aptikimo metodą yra dviejų tipų detektoriai: joniniai ir optiniai detektoriai. Abu yra jautrūs degimo dūmams, nors joniniai yra dar talpesni.

Kai gaisro detektoriai yra prijungti prie aktyvaus vaizdo ar garsinio signalizacijos centro, jie vadinami dūmų detektoriais. Individualus įrenginys, maitinamas baterijomis ir veikiantis savarankiškai, vadinamas dūmų signalizatoriumi.

Optinis detektorius dažniausiai greičiau aptinka dūmus, ypač tais atvejais, kai nėra liepsnos. Jonizacijos detektorius greičiau pastebi liepsnas, dūmus aptinka tik aukštesniuose lygiuose. Tai gerai veikia tik tais atvejais, kai gaisras kyla staiga.

Kokie yra dūmų detektoriaus privalumai ir trūkumai?

Didžiausias, žinoma, yra jo siūlomas saugumas. Jie saugo ir aplinką, ir tų, kurie gyvena toje aplinkoje. Jie yra prieinami, o jų siūlomos paslaugos turi puikų sąnaudų ir naudos santykį. Daugelis veikia nenaudodami elektros energijos. Baterija paprastai gali būti keičiama kasmet, taip sutaupant.