Antioksidantų svarba jūsų mityboje. Kuo ypatingi vaisiai?

Vaisiai ir daržovės yra svarbi ir nepamainoma sveikos mitybos dalis, tačiau kai kurie vaisiai ir daržovės yra geresni už kitus, ypač kai kalbama apie antioksidantus. Kas yra antioksidantai ir kodėl jie svarbūs? Pažvelkime atidžiau juos atidžiau.

Antioksidantai – tai junginiai, padedantys apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų. Jie tai daro šalindami kenksmingas molekules, vadinamas laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai gali pažeisti ląsteles ir sukelti uždegimą, kuris yra susijęs su įvairiomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies ligos, vėžys ir Alzheimerio liga. Antioksidantai, apsaugodami ląsteles nuo pažeidimų, gali padėti sumažinti šių ligų riziką.

Kokie vaisiai ir daržovės turi daugiausiai antioksidantų?

Ne paslaptis, jog vaisiai ir daržovės yra geriausi antioksidantų šaltiniai. Vieni geriausių antioksidantų šaltinių yra uogos, vynuogės, vyšnios ir granatai. Šiuose vaisiuose gausu vitaminų C ir E, karotinų ir flavonoidų – visų rūšių antioksidantų. Daržovės, tokios kaip špinatai, lapiniai kopūstai, Briuselio kopūstai ir brokoliai, taip pat yra geri antioksidantų šaltiniai .

Kokius kiekius rekomenduotina suvalgyti?

Kiek vaisių turėtumėte valgyti, kad gautumėte didžiausią naudą? Daugumai suaugusiųjų rekomenduoja 2-3 porcijas per dieną. Viena porcija yra maždaug ½ puodelio šviežių vaisių arba 1 puodelis lapinių žalumynų. Stenkitės valgyti įvairių spalvų vaisius ir daržoves, kad gautumėte gerą skirtingų maistinių medžiagų derinį. Ir nepamirškite, kad švieži visada yra geriausi!

Vaisius patariame valgyti pirmos dienos pusėje nes jis yra natūralus cukraus šaltinis ir gali suteikti energijos. Tačiau jei bandote numesti svorio, valgyti vaisius kaip užkandį ar desertą gali būti ne pati geriausia idėja, nes kai kurie vaisiai, kaip bananai turi daug kalorijų.

Pirkite tik patikimose prekybos vietose.

Pirkdami vaisius svarbu pirkti tik iš patikimų prekybos taškų. Taip yra todėl, kad kai kurie vaisiai gali būti purškiami kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, kurios gali pakenkti jūsų sveikatai. Ieškokite ekologiškų vaisių ir daržovių ir būtinai kruopščiai juos nuplaukite prieš vartojimą.

Atminkite, jog per didelis, bet kokio produkto yra žalingas. Valgydami per daug vaisių galite priaugti svorio, o valgydami per daug daržovių galite jausti skrandžio skausmus. Taigi vaisius ir daržoves valgykite saikingai ir džiaukitės sveikata. Norint palaikyti sveiką gyvensenos būdą – nepamirškite pakankamai mankštintis ir gerti pakankamai vandens.