KODĖL VERTA RINKTIS POTINKINĮ KLOZETĄ?

Potinkiniai klozetai labiau tinka tada, kai vonios kambaryje norisi sutaupyti daugiau laisvos vietos ir tuo pačiu palaikyti didesnę švarą ir estetinį šios patalpos vaizdą. Šio įrenginio bakelis ir dalis konstrukcijos paslepiama sienoje, o pats klozeto dubuo neliečia grindų, todėl vizualiai nesumažina erdvės. Dėl sudėtingesnės savo konstrukcijos potinkiniai klozetai kainuoja šiek tiek brangiau už pastatomus klozetus.

Iš kokių medžiagų yra gaminami potinkiniai klozetai ir kokios būna jų formos?

Potinkiniai klozetai įprastai yra keramikiniai, o jų dangčiai pagaminti iš paprasto arba sustiprinto pluoštu plastiko. Šių klozetų gamyboje naudojamos labai kokybiškos medžiagos, todėl jie labai ilgai išlaiko nekintančią spalvą ir negenda. Pakabinami klozetai būna įvairių formų, dažniausiai – kvadratiniai arba pusiau apvalūs. Jų formą geriausia derinti prie bendros vonios kambario stilistinės interjero išvaizdos. Tie, kurie nori pasipuikuoti itin įspūdinga šios patalpos aplinka, mielai renkasi juodos, mėlynos, žalios ar rausvos spalvos klozetus.

Į ką reikėtų atsižvelgti, renkantis potinkinį klozetą?

Renkantis potinkinį klozetą, pirmiausiai reikia įvertinti esamų šeimos narių ūgį, ypač tada, kai namuose auga būrys mažamečių vaikų. Tada būtina pasirinkti tokį klozeto aukštį, kuris maždaug visiems namiškiams būtų patogus naudotis. Taip pat, renkantis šį įrenginį, privalu atsižvelgti ir į patalpos, kurioje jis bus pakabintas, plotą. Jei ji yra pakankamai erdvi, tada galima rinktis ir didesnį klozetą. Bet jeigu ploto mažai, tai ir klozetą vertėtų rinktis mažesnį.

Kokios būna pakabinamų klozetų dubens formos?

Jei vonios kambario tualetui skirtoje zonoje norite jaustis itin patogiai, tada būtina atidžiai atsižvelgti į klozeto dubens formą, nes nuo to tiesiogiai priklauso ir viso klozeto dizainas. Manoma, jog pati patogiausia yra pailga dubens forma, tačiau jai reikia keleto papildomų centimetrų esamoje patalpos erdvėje. 

O apvalios sėdynės akivaizdžiai užima mažiau vietos, tačiau jomis gali būti nelabai patogu naudotis. Nors apvalios formos klozetai ir atrodo įmantriai, todėl gali tapti vonios kambario pažiba, tačiau reikia prisiminti, jog dėl to gali nukentėti idealaus patogumo galimybė. Tad prieš galutinai apsisprendžiant verta gerai apsvarstyti visus būsimo pirkinio pliusus ir minusus.