Gyvendami Lietuvoje galime džiaugtis, kad esame viena iš išskirtinių šalių pasaulyje, kuri turi požeminį geriamąjį vandenį. Tokį tyrą ir švarų vandenį turi kalnuotos vietovės ir tokios šalys, kaip Norvegija, Švedija, Suomija, Islandija, Šveicarija ir kitos. Tačiau per paskutinius dešimtį metų, sparčiai augant įvairioms ekonominėms veikloms, plečiantis miestams ir augant žemdirbystei bei gyvulininkystei, pastebima vis daugiau vandens kokybės problemų, užterštumo, gausėja nuosėdų, nešvarumų, kurie jau netgi tampa pastebimi. Ir nors valstybė skiria daug dėmesio užtikrinti saugų geriamą vandenį, problemų su vandens kokybe vis daugėja.
Šiuolaikinės technologijos šiandien jau gali išspręsti net ir vandens kokybės problemas ir leisti pamiršti, kas yra nešvarus vanduo.
Iš kur purvas patenka į mūsų vandenį?
Purvas, smėlis, įvairios smulkios dalelės, mikroplastikas ir kiti nešvarumai į mūsų vandenį patenka iš gamtos, o joje ir pats žmogus elgiasi taip, kad vėliau negalima užtikrinti net ir saugaus geriamojo vandens: mes vis dar naudojame daug plastiko, visi mūsų produktai yra supakuojami, suvyniojami į galybę plastikinių pakuočių, o tai iškeliauja į sąvartynus, vėliau patenka į vandens šaltinius. Nors ekologijos tema jau gyvuoja dešimtmečius, o atliekų tvarkymo sistemos ypač Europoje yra stipriai reguliuojamos, mes vis dar negalime jaustis saugūs net ir dėl būtiniausio mūsų gyvybei gamtos ištekliaus – vandens.
Laimei, sukurti mechaniniai vandens filtrai, jau gali tapti mūsų buities dalimi. Pirmiausia, jie yra nebrangūs ir kompaktiški, todėl tilps bet kokio dydžio namuose. Mechaniniai vandens filtrai atieka pirminį vandens valymą, kai iš vandens yra surenkamos visos pašalinės dalelės (purvas, smėlis, mikroplastikas). Šis pirminis procesas palengvina kitus vandens valymo procesus, kuriuos atlieka kiti vandens filtrai.
Purvo ir priemaišų į savo vandenį patekti užkirsti kelio mes neturime galimybių, bet turime galybę sprendimų, kad vanduo būtų tyras ir saugus vartoti. Būtent vandens filtrai ir yra ta priemonė, kurios pagalba mūsų geriamas vanduo tampa švarus ir skaidrus.
Pirmiausia – išsitirkite vandenį
Nors mechaniniai vandens filtrai yra skirti pirminiam vandens valymo etapui ir jie nėra brangūs, tačiau prieš atlikdami bet kokius vandens gerinimo sprendimus, rekomenduojama atlikti vandens tyrimą. Jis taip pat kainuoja nedaug, atliekamas gan paprastai ir greitai, o vertės turi daug, nes jame – visi atsakymai ne tik apie jūsų vandens kokybę, bet ir kokius prietaisus jums reikėtų įsigyti. Kreipkitės į vandens kokybės specialistus, įmones ir gaukite tik tinkamiausius, ilgalaikius sprendimus.