Mobilūs kondicionieriai: kas, kur, kodėl?

Mobilumas mūsų laikais yra labai svarbus veiksnys, be kurio kartais net neįsivaizduojame savo gyvenimo. Ir nors vėdinimas nėra ta sritis, kur mobilūs įrenginiai yra labai populiarūs, tačiau jie yra plačiai naudojami ir šioje srityje. Deja, tačiau situacijos, kai karštis ir nepakeliamos oro sąlygos apsunkina ne tik darbus, bet ir kitas kasdienes veiklas laikas nuo laiko pasitaiko ir mūsų šalyje. Tačiau skirtingai, nei pietinėse šalyse, kondicionieriai yra sumontuoti vis dar ganėtinai mažoje gyvenamųjų vietų dalyje. Visgi išeitį galima rasti, net tais atvejais, kai ant sienos montuojamų oro vėdinimo prietaisų nėra ir galbūt net nebus. Lengviausias būdas būtų pasinaudoti mobiliais kondicionieriais – prietaisais, atliekančiais tas pačias funkcijas kaip ir jų stacionarios versijos, tačiau nereikalaujantis sudėtingų pajungimo procedūrų ir kuriuos galima statyti ten, kur poreikis yra didžiausias.

Kaip veikia mobilūs kondicionieriai

Skirtingai nes įprasti dviejų dalių kondicionieriai (Split sistemos), mobilieji įrenginiai yra sukonstruoti taip, kad jų veikimui reikėtų vieno korpuso. Jame randasi įprasti šio tipo vėdinimo prietaisams kompresorius, garintuvas, variklis, ventiliatorius, kondensatorius, filtrai ir kitos sudedamosios dalys. Mobiliuosiuose kondicionieriuose yra kelios angos per kurias yra paduodamas ir išvedamas oras. Pastarojo proceso metu iš prietaiso yra pučiamas šiltas oras, kuris buvo naudojamas kondensatoriaus vėsinimui, tad tam, kad jis negrįžtų atgal į patalpas, jį specialios žarnos pagalba, rekomenduojama nukreipti į lauką. Kai kuriuose modeliuose papildoma žarna yra naudojama ir oro paėmimui iš lauko, kitais atvejais jis yra tiesiog įsiurbiamas į prietaisą iš pačios patalpos. Oro cirkuliacija kondicionieriaus viduje užtikrina ventiliatoriai, esantys tiek įrenginio viršuje tiek ir apačioje.

Mobilių kondicionierių pliusai ir minusai

Kaip ir stacionarūs įrenginiai, mobilūs kondicionieriai turi savo pranašumus, bet ir pasižymi kai kuriais trūkumais. Tarp teigiamų savybių galima įvardinti šias:

  • Naudojimo paprastumas be poreikio montuoti;
  • Įsigijus įrenginį, galima pradėti naudotis iš karto, o stacionaraus prietaiso įrengimas užtrunka, bei tikėtina kad reikės palaukti, kol atsilaisvins meistrai;
  • Nereikia jokių interjero pokyčių (skylių gręžimo) įrangos kabinimo ant sienų;
  • Nereikia niekur derinti prietaisų talpinimą ant pastatų išorinių sienų.

Iš trūkumų dėmesio verti šie:

  • Reikalauja daugiau laiko, kad atšaldytų patalpas;
  • Besikaupianti kondensatą laikas nuo laiko reikia išpilti;
  • Užima vietą kambaryje;
  • Veikia garsiau nei standartinės Split