Būdai dėmėms iš drabužių valyti

Būdai dėmėms iš drabužių išvalyti

Nesvarbu žmogus jaunas ar senas, vaikas ar suaugęs, bet visi gali išsitepti savo drabužius. Jei tai paprasti, nereikalingi drabužiai, tai yra viena, bet jei tai išskirtinis, mėgstamas ar prabangus rūbas, tai atsiradusi dėmė gali kelti nepalyginamai daugiau streso.

Taip, kartais užtenka tik įmesti drabužį į skalbimo mašiną ar net rankomis paplauti vandeniu ir dėmė dings. Bet jei tai nėra paprasčiausia purvo dėmelė, bet kažkas kito, iškyla daug klausimų ir rūpesčių. Anksčiau žmonės žinojo kaip valyti įvairias dėmes ir turėjo įvairių liaudiškų būdų tą daryti, nes tiesiog neturėjo kitos alternatyvos. O modernus šiandienos žmogus apie tokius dalykus negalvoja, nes viską už jį padaro skalbimo mašina. Bet kartais esame priverčiami apie tai pagalvoti, nes atsiradusi dėmė neišsivalo taip lengvai. Ką daryti tuomet?

dėmė

Sužinokite, kokia tai dėmė

Pradžiai jums reikėtų visu 100% įsitikinti dėl dėmės atsiradimo priežasčių. Tik žinodami kokia tai dėmė jūs galėsite imtis veiksmų jai pašalinti. Nes vienos dėmės išsivalo vienais būdais, o kitos – kitais, todėl ne visada yra universalus būdas dėmėms valyti. Pavyzdžiui, medžio sakų dėmės reikalauja visai kitų valymo priemonių ir būdų lyginant su prakaito dėmėmis. Kartais bus akivaizdu iš kur atsirado dėmė – medžio sakai ir prakaitas yra pakankamai akivaizdžios dėmės – bet kartais turėsite atsekti dėmių atsirado priežastis.

Pasirinkite tinkamus miltelius

Kartais jums užteks pasirinkti tinkamus, kokybiškus skalbimo miltelius. Bonux ar kiti standartiniai skalbimo milteliai gali nepadėti, bet brangesni ir kokybiškesni milteliai iš spec. parduotuvių gali būti pats tas. Kartais papildomai gali reikėti ir dar vienos skalbimo priemones (pvz. baliklio ar spec. priedo), kad drabužio valymo procesas būtų efektyvesnis.

Alternatyvios priemonės

Na, bet kartais gali atsitikti ir taip, kad nei skalbimo milteliai, nei papildomos standartinės valymo priemonės jums dėmėmis atsikratyti neleis. Tuomet reikės pasitelkti daugiau išmonės ir imtis papildomų veiksmų ir priemonių. Viena tokių yra sodos ir maistinio acto naudojimas, kuris labai efektyviai padeda atsikratyti visomis dėmėmis ant baltų drabužių. Kitais atvejais jums gali reikėti plačiau, nes yra tokių dėmių (vyno ar mėlynių), kurios išsivalo daug sunkiau ir joms reikės specifinių priemonių, todėl negalima apie visas dėmes kalbėti universaliai.

Straipsnis rašytas kitų rašytojų

Patalpinta Auguskaitydamas komandos