Energinis naudingumo sertifikatas – padės perkant NT

Energinis naudingumo sertifikatas – naudingas rodiklis

Šiuo pandeminiu laikotarpiu, kiekvienas turbūt pastebėjome didelį poreikį statyboms, būsto pirkimui ir kt. Tai vyksta visame pasaulyje, ir šiuo atveju Lietuva nėra išskirtinė šalis. Dauguma žmonių užsidarius pramogoms, ar kelionėms nusprendė pinigus įdarbinti į nekilnojamąjį turtą, arba tiesiog pasigerinti gyvenimo sąlygas ir nusipirkti didesnį būstą sau.

Gerėjant žmonių ekonominiam raštingumui, kiekvienas pradėjome skaičiuoti kaip sumažinti šildymo sąnaudas, atėjus šaltąjam metų laikui. Itin atidžiiai pradėta stebėti ir vertinti kiekvieno pastato šilumos efektyvumą – kitaip dar žinomas energinis naudingumo sertifikas.

Trumpai tariant energinio naudingumo sertifikatas yra reglamentuotas statinio įvertinimas, kiek šildymo energijos yra suvartojama. Tai ypač aktualu naujai statybai, kadangi statytojas nebegali parduoti statinio, jeigu nėra atestuoto ir reglamentuoto energinio naudingumo vertinimo specialisto išvadų.

Naudinga prievolė, kurios dėka galite sužinoti apie statinio būklę.

Nors energinio naudingumo sertifikatas yra prievolė kada parduodate, ar perkate turtą, tai naudinga visoms pusėms. Juk nenorėtumėte nusipirkti namą, butą, ar sodybą ir turėti milžiniškas šildymo išlaidas? Nuo to kenčia ne tik Jūsų finansai, tačiau į aplinką išmetamas didesnis teršalų kiekis, jeigu kurenate malkomis ar anglimi.

energinio naudingumo sertifikatas turi vertinimo skalę

Kiekvienam pastatui ar statiniui įstatymų numatyta tvarka yra priskiriamas atitinkamas įvertinimas. Aukščiausias įmanomas balas yra A++ , o žemiausias G. Kiekvienas naujas statinys turi atitikti reikalavimus bent jau A lygiui gauti.

energinis efektyvumas

Sertifikatas24.lt padės Jums

Išimtys, kuomet sertifikavimas pastatui nėra būtinas

Yra ir išimčių, kuomet perkant – parduodant būstą energinis naudingumo sertifikatas nėra prievolė. Tai namams kurie priklauso tautiniam paveldui, yra saugomi Lietuvos kultūros departamento. Šiems namams keisti namo projektą, daryti sudėtingesnius remontus, kartais gali tapti begalo sudėtinga.

Pastatams susijusiems su religija. Dažniausiai tai būna maldos namai, ar kitos paskirties pastatai. Efektyvumas nėra matuojamas, kadangi norima išsaugoti autentiškumą.

Kur kreiptis, jog gauti energinį naudingumo sertifikatą?

Kreiptis tik į atestuotus savo srities profesionalus. O apie juos sužinoti galite draugų pagalba, pasiklausti nekilnojamo turto brokerių, ar informacijos rasti internete. Dabar nesunku tai padaryti. Negailėkite laiko paieškoms, juk nenorėtumėte, jog Jūsų NT sandėriai būtų vilkinami dėl nekompetetingų asmenų teikiamų paslaugų.

Tekstą parengė Auguskaitydamas redakcija