Masažuokliai pistoletai. Ką Jums reiktų žinoti.

Viskas, ką reikia žinoti apie masažuoklius pistoletus

Masažiniai pistoletai yra populiarūs nei bet kada. Įžymybės, profesionalūs sportininkai ir fitneso mėgėjai džiaugiasi jų nauda. Bet ar jie taip gali padėti ir jums?

Šiame straipsnyje bus viskas, ką reikia žinoti apie raumenų masažuoklius, kada ir kam jie padeda, ir kaip jais naudotis, jei nuspręsite juos išbandyti.

masažuoklį

Kas yra masažuoklis pistoletas ir kodėl verta jį naudoti?

Masažiniai pistoletai (kartais dar vadinami „smūginiai masažuokliai“ arba tiesiog raumenų masažuokliai, rankiniai masažuokliai) yra nešiojami rankiniai prietaisai, kurie atrodo kaip elektrinis grąžtas ar pistoletas. Dažniausiai raumenų masažuokliai yra belaidžiai – dauguma naudoja įkraunamą bateriją ir yra su keičiamais priedais.

Kai masažuoklis padedamas ant jūsų raumenų ir įjungiamas, masažinės galvutės vibruoja ir imituoja mušimo veiksmą dideliu dažniu ir maža judesių amplitude, o tai, pasak ekspertų, skatina raumenų atsigavimą po treniruočių, tuo pačiu sumažina skausmą.

Raumenų masažuoklį galite naudoti ne tik po sporto – jis taip pat pravartus ir tiesiog norint sumažinti raumenų įtampą ar netgi pagerinti kraujotaką.

Masažinis pistoletas atlieka dvi funkcijas – masažo ir vibracinės terapijos, kurias apjungia į vieną ir suteikia labai efektyviai masažines procedūras.

Skirtumas tarp masažinių pistoletų ir kitų raumenų atstatymo priemonių

Viena iš alternatyvų yra masažiniai volai. Jie atlieka miofascialinį atpalaidavimą, kad sumažintų raumenų įtampą. Fascija yra jungiamasis audinys, supantis raumenis, kraujagysles ir nervus. Dėl įvairių priežasčių fascija gali susiaurėti, o kai tai atsitiks, gali sutrikti jūsų judėjimas. Tačiau švelnus ar vidutinis nuolatinis spaudimas, kurį atlieka masažinis volas, gali padėti atpalaiduoti įtemptas kūno vietas.

Panašų efektą galite sukelti naudojant raumenų masažuoklį-pistoletą, tačiau dėl greitų judesių ir nenuolatinio raumenų spaudimo, jis neatitinka miofascialinio atpalaidavimo.

Tuomet gali kilti klausimas – koks yra masažuoklio pistoleto privalumas? Jis gali lengviau pasiekti reikiamus masažuoti kūno taškus, nei masažinis volas, ypač tokius, kurie sunkiai prieinami, pvz., krūtinės ląstos raumenys, bicepsai ir pseudo raumenis (kurie eina nuo jūsų stuburo žemyn iki šlaunikaulio kaulų viršūnių).

Kaip naudotis masažuokliu pistoletu?

Masažo pistoletą galite naudoti, kai tik norite sumažinti raumenų įtampą, tačiau dažniausiai jis naudojamas prieš ir po treniruočių. Apšilimo atveju raumenų masažuoklis gali sumažinti raumenų skausmą ar sustingimą nuo treniruočių ir suaktyvinti raumenis prieš treniruočių sesiją.

Raumenų masažuoklį rekomenduojama naudoti per 48 valandas po treniruotės, kad sumažėtų raumenų skausmas.

Norėdami efektyviai naudoti rankinį masažuoklį, suraskite savo kūno zoną, kuri jaučiasi įtempta, ir pradėkite judinti masažuoklį per tą raumenų dalį. Šiek tiek spustelkite masažuoklį, kad raumenys gautų spaudimo, tačiau ne per daug. Dažniausiai spaudimo lygį galima keisti mygtukais ant pačio masažuoklio. Vieną raumenų dalį masažuokite daugiausiai iki 15 sekundžių.

Venkite masažuoti kaulėtas kūno vietas. O jei turite traumą, nervų jautrumą, venų trombozę ar laukiatės, prieš naudodami masažinį pistoletą pasitarkite su savo daktaru ar kineziterapeutu.

Jei po masažo jaučiate daugiau skausmo, vadinasi masažavote per stipriai arba per ilgai.

Atminkite, jog masažo tikslas yra atsipalaiduoti ir jaustis geriau, o ne kentėti skausmą.

Auguskaitydamas