Kaljanai mūsų gyvenime

Kaljanas – vienas iš nedaugelio atsipalaidavimo būdų

Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė apie jaunimą. Daugeliui vyresnio amžiaus žmonių atrodo, kad šių laikų jaunuoliai atsipalaiduoja vartodami alkoholį. Tačiau tie, kurie turi savo tarpe jaunuolių ir ganėtinai artimai su jais bendrauja, gali patvirtinti, kad laikai keičiasi, atrandami mažiau kenksmingi ir mažiau žalos darantys būdai kaip praleisti vakarėlį – vienas jų kaljanas.

Kaljanas ( Hookah, arba shisha) – nuo pat senovės Egipto laikų žinomas kaip vandens pypke. Tai yra prietaisas, kuriuo rūkomas specialus kaljano tabakas, perfiltruojamas vandeniu.

Yra smarkiai paplitęs arabų šalyse, tai galime pastebėti atostogų metu populiariausiose Lietuvių šalyse – Egipte ir Turkijoje. Čia mieste ant kiekvieno kampo galite pamatyti kaljaninę, tenais sėdinčius turistus ir vietinius žmones maloniai bendraujančius. Taip pat kiekvienoje siuvenyrų parduotuvėje siūloma įsigyti tabako, ar bent jau dekoratyvinių kaljanų. Mėgėjams to daryti nerekomenduojame, kadangi, dažniausiai turistinėse vietose gausite nekokybišką produkciją, kai tuo tarpu vietiniai mėgausis kokybe ir ženkliai mažesne kaina. Na toks yra turisto mokęstis ir tenka su tuo susitaikyti. Geriau įsigyti kokybiškus gaminius Hookahshop.lt fizinėje parduotuvėje Vilniuje. Čia Jūsų tikrai neapgaus.

Kokiomis progomis dažniausiai naudodamas kaljanas?

Kaljanas užkūriamas dažniausiai per šventinius ar retesnius draugų susiėjimus, kuomet gali vykti ilgi malonūs pokalbiai, aptariamos įvairios įdėjos, nuomonės ar net ateities planai. Šiuo atveju kaljano stiprus privalumas tas, jog po pasisėdėjimo galite netrukdomi vairuoti automobilį, aišku reikalingas susikaupimas ir negalima perdaug atsipalaiduoti.

Besikeičiančios pasilinksminimo tendencijos

Dabar viskas yra šiek tiek kitaip. Pastebima, kad auga ganėtinai sąmoningas jaunimas, kuris rečiau vartoja alkoholį, o jei ir vartoja, tai mažesniais kiekiais ir silpnesnį. Labiau mėgstami įvairūs kokteiliai, vynas.  Tiesiog pats vartojimas po truputį tampa sąmoningas.

Viena iš kaljano teigiamų savybių, yra tai, jog pasiruošimui reikia skirti pakankamai laiko, o trumpiausias pasisėdėjimas turi trūkti bent jau valandą laiko. Priešingai yra su tabaku ar elektroninėmis cigaretėmis, kur pasiruošimas netrunka nė keletos sekundžių. Bent jau mums tikrai neteko matyti žmogaus, vartojančio kaljaną ir vairuojančio. Priešingai nei su prieš tai minėtomis priemonėmis

Tekstas yra informacinio pobūdžio.

Tekstas parengtas Auguskaitydamas.lt komandos