Skaitymo nauda žmogui

Skaitymo naudą žmogui

  • Laviną intelektą.

Auguskaitydamas  perskaitė ne vieną tyrimą, kuriame įrodytą, jog vaikai kurie skaityti išmoko dar ankstyvoje vaikystėje, intelekto testo rezultatai buvo geresni už tų, kurių skaitymo įgūdžiai prastesni.

  • Gerina smegenų veiklą

Universiteto mokslininkai atliko kitą tyrimą, kurių tikslas buvo išsiaiškinti kaip skaitymas veikia skaitytojų smegenis. Paaiškėjo, jog skaitymas labai lavina klausos, regos judesio ir skonio centrus, panašiai lyg įvykiai būtų realybėje. Ekspereminto dalyviai 9  dienaspaeiliui skaitė vieną meno kūrinį, tai penkias dienas dalyvių smegenys buvo skenuojamos žiūrima kaip greitai atliekamos vienos ar kitos užduotys. Tyrimas vėl parodė, jog skaitantys vaikai yra protingesni.

  • Gerina iškalbą ir priduoda pasitikėjimo

Skaitymas gali keisti nuostatas  į tam tikras mintis, praturtinti žodyną, kuo daugiau skaitoma, tuo prasiplėčia žodynas, ypač skaitant grožinę literatūrą, kurią nevisada lengva suprasti. Sugebėdami aiškiai dėstyti mintis, tokiu atveju pasitikėsite savimi labiau nei kada nors prieš tai.

  • Motyvacija

Pasakos ir romanai apie knygų herojus motyvuoja patį skaitytoja susikurti ir siekti savo tikslo, skatina tobulėti, dažnai padeda lengviau susikaupti. Šiomis dienomis su susikaupimu turi daugybę žmonių turi problemų, tad galime drąsiai teigti, jog skaitymas tikrai padeda augti visose srityse. Tai veikia lyg smegenų treniruotė, reikia nepamiršti sportuoti ne tik sporto salėje, tačiau lavinti ir protą.

  • Streso mažintojas

Tų pačių mokslininkų 2011 metais yra įrodyta, jog vos šešių minučių skaityamas gali sumažinti sreso lygį, skaitymas yra viena efektyviausių priemonių įveikti stresą, yra veiksmingesnis už pasivaikščiojimą gamtoje, veikia panašiai kaip meditacija, kadangi protas susifokusuoja ties skaitymo medžiaga ir atitolstoma nuo kitų minčių.

  1. Miego kokybės gerintojas

Skaitymas popierinse knygose priešingai nei skaitant kompiuteryje ar plančetėje neskleidžia mėlynos šviesos ir nešalina melatonino. Knygos skaitymas puikus ritualas prieš miegą.