Vandens tyrimas atsakys, kas slypi vandenyje

Pirmiausia – vanduo sudarytas iš dviejų elementų – vandenilio ir vieno deguonies, kurie jungiasi, kad sudarytų H2O molekulę. Trumpas vandens aprašymas būtų toks. Tačiau, visgi vanduo nėra toks paprastas, ypatingai, kai tai susiję su jo švara ir kokybe. Todėl labai svarbu žinoti, kokie organizmai gali pasitaikyti vandenyje, kuriuos identifikuoti padėti gali vandens tyrimas.

Dažniausios cheminės medžiagos, randamos vandentiekio vandenyje yra fluoras, chloras, nitratai, pesticidai ir gyvsidabrio, arseno ir švino druskos.

        Kietas vanduo. Kaip vanduo tampa kietas?

Svarbu yra žinoti, kad, jei jūsų vanduo kietas, dar nereiškia, kad jis užterštas. Pasaulinė vandentvarkos organizacija, kieto vandens priežastis identifikuoja taip: fizinės – vandenyje matomos dalelės, pavyzdžiui, upės ar ežero dirvožemis, cheminės medžiagos – pesticidai, metalai, toksinai, biologiniai – bakterijos, virusai, parazitai ir kiti gyvi organizmai, radiologiniai radiniai – panašiai kaip cheminės medžiagos, šie elementai yra nesubalansuoti pagal turimų protonų ir neutronų skaičių.

Tačiau, vandenyje esant per dideliam kiekiui išvardintų elementų, vanduo gali būti per daug kietas ir netgi žalingas sveikatai. Todėl, siekiant užtikrinti saugų vandens vartojimą, reikėtų užsakyti vandens tyrimą.

Dvėjojate dėl vandens kokybės? Užsisakykite vandens tyrimą – AquaFilter.lt puslapyje.

        Mikroplastikai vandenyje

Mikroplastikai yra maži plastiko gabalėliai, trumpesni nei penki milimetrai, kurie gali pakenkti mūsų bei naminių ir laukinių gyvūnų sveikatai, augmenijai ir netgi orui.

Mikroplastikas aplinkoje atsiranda iš įvairių šaltinių, kaip ir didesnes plastiko šiukšles, kurios skyla į vis mažesnes dalis. Be to, mikro karoliukai yra tam tikros rūšies mikroplastikas, yra labai maži pagaminto polietileno plastiko gabalėliai, kurie dedami kaip šveitikliai prie sveikatos ir grožio produktų, valiklių ir dantų pastos. Šios mažos dalelės lengvai prasiskverbia pro vandens filtravimo sistemas ir patenka į aplinką.

Mikroplastiko aptinkama jau ir geriamajame vandenyje, atlikto tyrimo metu, net 80% imtų vandens mėginių buvo aptikta mikroplastiko. Jis dažniausiai aptinkamas vandenyje, kuris yra parduodamas plastiko buteliuose. Siekiant išvengti nekokybiško vandens, reiktų vandenį gerti iš saugių maišytuvų pilant į asmenines gertuves. O jei ir kyla klausimas, ar namuose iš vandens maišytuvo vanduo neturi plastiko dalelių, reikėtų tirti namų vandenį.

Chemikalai geriamajame vandenyje

Švinas. Švinas yra toksiškas metalas, kuris net ir mažomis dozėmis gali pakenkti žmogaus sveikatai. Vandenyje randamo švino kiekis skiriasi priklausomai nuo vamzdžių korozijos kiekio, vandens rūgštingumo ir vandens temperatūros. Švinas geriamajame vandenyje gali sukelti įvairius neigiamus padarinius sveikatai.

Chloras ir chloraminas. Chloras yra naudojamas, kaip vandens oksidantas, kurį į vandenį pila siekiant kontroliuoti mikrobus. Chloras gali būti įsisavinamas fiziškai vartojant, taip pat odą maudantis. Chloras sausina odą ir plaukus bei gali sukelti dirginantį poveikį akims ir kvepavimui. Chloras ir chloraminas, kartu su natūraliai esančiomis medžiagomis vandenyje, sudaro dezinfekuojančius šalutinius produktus, kurie laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad sukelia vėžį.

Gyvsidabris

Gyvsidabris yra skystas metalas, kurio galima rasti įvairiose gamtos telkiniuose. Natūralių telkinių erozija, naftos perdirbimo gamyklų ir gamyklų veiklos, sąvartynų ir pasėlių nuotėkis – tai tik kelios priežastys, dėl ko gyvsidabris gali patekti į viešąjį geriamąjį vandenį ir tai gali turėti neatitaisomą žalą inkstams.

Herbicidai į geriamojo vandens sistemą patenka kaupdamiesi dirvožemyje ir vandens šaltiniuose. Dažniausiai jie patenka į vandens sistemą iš lietaus ir drėkinimo, kuris išplauna herbicidus iš dirbamos žemės ir į ežerus bei upes. Per didelis jo kiekis, gali sutrikdyti organizmo hormoninę veiklą ir reprodukcinius organus.

Pasirūpinkite savo sveikata jau šiandien – vandens tyrimas ir individuali konsultacija su AquaFilter.lt specialistais!